Ako často by sa mal cumlík vymieňať?

Kedy je ten správny čas vymeniť starý cumlík za nový? A ako to spoznáte?

 

 

Všetko záleži hlavne od intenzity používania a intenzity sania bábätka. Čiže ako často a ako "silno" vaše dieťatko cumlík "dudká". :)

Z bezpečnostných a aj hygienických dôvodov sa odporúča cumlík z kaučuku aj zo silikónu vymeniť za nový každých 4 - 6 týždňov.

Najjednoduchšie uvidiíte opotrebovanie na kaučukových cumlíkch. Kaučuk je čisto prírodným materiálom a preto ho ovplyvňuje slnečné žiarenie, vysoké teploty a vlhkosť. Jednou z jeho prirodzených vlastností je, že tmavne a zväčšuje sa. Ak spozorujete takúto zmenu, je to signál, že kaučuk sa stáva opotrebovaným a je čas na výmenu cumlíka za nový.

Nemusíte mať však z kaučkových cumlíkov strach. Kaučuk je čisto prírodný materiál, ktorý sa získava z miazgy stromov Hevea. Neobsahuje žiadne BPA, PVC, ftaláty a ani žiadne iné škodlivé látky. Dokonca detičky obľubujú príjemnú chuť a vôňu kaučuku. :)

Kaučuk je taktiež mimoriadne pružný a mäkký zároveň, odolný proti vytvoreniu trhlín a odštiepeniu malých kúskov. Preto sa kaučukový cumlík v ústach ľahko stláča a formuje, čím je zachovaný prirodzený vývin podnebia, zúbkov a ďasien detí.

Kaučukové cumlíky BIBS sú jedny z najznámejších a najkvalitnejších. Rovnako vám určite učarujú aj svojim vzhľadom a farbami.

BIBS však nie sú len retro kaučkové cumlíky. V ich ponuke nájdete aj silikónové cumlíky BIBS Couture, BIBS Supreme a BIBS De Luxe.

 

Tu sa dočítaš o cumlíkoch BIBS viac.

https://www.olioli.sk/znacka/bibs/

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie